foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

„Żyj tak, żebyś zdrowy był.” Pod takim hasłem 17 maja br. odbył się coroczny program promujący zdrowy styl życia, przygotowany przez pielęgniarkę szkolna p. Małgorzatę Szatanek przy współpracy z J. Pilucik. W tym roku uczestniczyły w nim dwie klasy piąte i to one rywalizowały popisując się znajomością zasad zdrowego odżywiania i sposobu życia oraz walcząc w konkurencjach sprawnościowych pod okiem p. R. Trzebińskiego. Ich zmagania poprzedził występ przygotowany przez kl. Va pod kierunkiem p. A. Turczyk przeplatany piosenkami zespołu pod opieką p. A. Szczepłockiej. Tematyka oczywiście wiązała się z promowaniem zdrowego stylu życia. Była to również możliwość podsumowania programu antynikotynowego dla klas czwartych „Bieg po zdrowie”, realizowanego od marca br.

Wszystkiemu przyglądały się klasy najmłodsze czyli I- III, które w przyszłości będą aktywnie uczestniczyć w takim projekcie.

Komisja konkursowa w osobach : B. Marciniak i M. Karpińska – Sanepid Braniewo, J. Skiba – Rada Rodziców, T. Gnat – emerytowana nauczycielka, przyglądały się wydarzeniu czuwając nad prawidłowym przebiegiem zabawy. Uroczystość otworzył dyrektor p. R. Słonina, w towarzystwie T. Krysiuk, pełniącej funkcję koordynatora ds. oświaty w naszej gminie.

Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy plakat promujący zdrowe życie. Spośród klas I- V zwyciężyła klasa III a przed II a i I a

Zabawę zakończył poczęstunek składający się z kanapek, zdrowych przekąsek, owoców i warzyw.

Dziękujemy za pomoc Piekarni P. Bednarczyka z Dobrego Miasta, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w UMiG Pieniężno oraz Radzie Rodziców.

                                   Jadwiga Pilucik

 

Galeria --->

2019 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved