1. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.
  2. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o regionie.
  3. Tematyka pytań konkursowych obejmuje:
  • historię regionu,
  • zabytki,
  • słynne postacie,
  • herby miejscowości,
  • wiedzę o kulturze i geografii,
  • znajomość legend ( Olsztyna, Pieniężna, Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego).
  1. Zadania konkursowe dostosowane są do możliwości i umiejętności uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej.
  2. Konkurs ma charakter zespołowy.
  3. Każda szkoła kwalifikuje 3 uczniów ( po jednym uczestniku z każdego poziomu).
  4. Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej w Pieniężnie.

Nagrody

1. Laureaci konkursu otrzymają nagrody indywidualne w zależności od uzyskanego miejsca.
  2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody książkowe.
  3. Organizatorzy zapewniają słodki poczęstunek.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres:

14-520 Pieniężno

Termin zgłoszeń: do końca marca 2019 r.

Termin konkursu: 26 kwietnia 2019 r., godz. 9.00.

Tomasz Skiba (klasa VII) został laureatem, a Michał Grodź (VIII) finalistą wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.

Tomek zostanie zwolniony z 1. dnia egzaminu ósmoklasisty, który będzie zdawał dopiero za rok.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom: p. Agnieszce Turczyk i p. Joannie Mokrzyckiej.

Uczniowie klas IV-VIII razem z gimnazjalistami przywitali wiosnę, biorąc udział w „Wiosennym Playback Show”.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa VIII („Mniej niż zero” Lady Pank)
II miejsce – klasa IV b („Cykady na cykladach” Maanam)
III miejsce – klasa IIIb gimnazjum (AC/DC)

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i organizatorom zabawy – Samorządowi Szkoły oraz paniom Annie Sęk i Agnieszce Szczepłockiej.

Szczegóły wkrótce.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy I-III) razem z wychowawczyniami powitały tegoroczną wiosnę zgodnie z ludowym obrzędem.

Z bibuł i skrawków materiałów dzieci wykonały kolorową Marzannę - symbol zimy, przez którą cała przyroda zasnęła pod grubą warstwą śniegu. W radosnym korowodzie wszyscy udali się do parku, gdzie w bezpiecznym miejscu spalili kukłę i rozpoczęli poszukiwania zwiastunów wiosny.

Po powrocie  wykonali w grupach piękne plakaty, dzięki którym prawdziwa wiosna zawitała na szkolnych korytarzach.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Internet” organizowanej przez Polskie Centrum „Safer Internet”.

Na lekcjach informatyki rozmawialiśmy na temat zagrożeń płynących z korzystania z Internetu. Oglądaliśmy filmy edukacyjne. Klasy młodsze przygotowały plakaty promujące właściwe zachowania w sieci. Na szkolnych korytarzach umieściliśmy informacje związane z tą tematyką. Redakcja „Spoko. Po dzwonku” przeprowadziła sondę wśród uczniów: „Jak chronisz siebie w Internecie?”. Uczniowie klas: 4a, 4b, 6a obejrzeli w elbląskim kinie film „Ralf Demolka w sieci”. Przed seansem młodzież wysłuchała prelekcji policjantów z Miejskiej Komendy w Elblągu na temat konsekwencji niewłaściwych zachowań w sieci, czyli hejtowania i cyberprzemocy.

Organizatorami akcji na terenie szkoły byli nauczyciele informatyki. Fotorelacja w "galerii".

2019 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved