Natalia Zinko zajęła I miejsce, a Miłosz Machnowski – II miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” (etap gminny), który 21 lutego  zorganizowała w naszej szkole OSP Pieniężno.

Natalia i Miłosz awansowali do turnieju powiatowego, który odbędzie się w Braniewie. Zwycięzcy otrzymali statuetki przedstawiające strażaka oraz nagrody rzeczowe i dyplomy. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników  z Lechowa, Pakosz, Piotrowca i Pieniężna. Nad przebiegiem turnieju czuwali: p. Walerian Butkiewicz, p. Aleksy Popowicz, p. Karol Machnowski.

Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunowi p. Robertowi Trzebińskiemu!

galeria  (foto p. R.Trzebiński)

W piątek 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego.

Z tej okazji najmłodsi rozwiązywali w czasie lekcji quizy językowe i szukali klasowego mistrza czytania.  W bibliotece dzieci wykonały kolorową gazetkę ścienną ze skrawków materiałów i papieru. A uczniowie klas IV-VIII pisali tego dnia dyktando z luką. Tekst dla klasy IV  dotyczył pisowni wyrazów z "ó" i "u". Klasy V uzupełniały dyktando wyrazami z "rz" i "ż", klasy VI - z "h" i i "ch", a uczniowie klas VII i VIII utrwalali pisownię partykuły "nie" z różnymi częściami mowy. Wyniki wkrótce:)

W dniu urodzin Mikołaja Kopernika nasz uczeń Igor Królicki z klasy Va otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Kosmos – Kopernik tu namieszał”.

Wręczenie nagród odbyło się we Fromborku w Wozowni Sztuk. Konkurs zorganizowała SP im. Mikołaja Kopernika we Fromborku we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Frombork, Parafią Archikatedralną we Fromborku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gratulujemy Igorowi i p. Małgorzacie Czaplińskiej.

Uczniowie klas I-III doskonale bawili się przy dźwiękach karnawałowej muzyki. Tego dnia na parkiecie można było zobaczyć: księżniczki, pielegniarki, lekarzy czy kosmitów.

Nasi piłkarze zajęli II miejsce w Walentynkowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 17 lutego w Ornecie. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi p. Robertowi Trzebińskiemu.

Skład drużyny: Filip Gąsior, Jakub Hałeła, Dawid Jakóbek, Szymon Kałamaj, Szymon Kamiński, Mateusz Kułyk, Jakub Lachowicz, Paweł Rudyk, Jakub Włodarczyk.

2020 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved