W piątek 15 marca w Olsztynku odbył się X Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego, polskiego poety i pieśniarza, patrona I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku. Z całej Polski przybyli młodzi artyści, którzy prezentowali piosenki Jacka Kaczmarskiego.

Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej imprezie. Zespół „W drodze” brawurowo zaprezentował piosenkę „Mury”. Oprócz popisow muzycznych festiwalowi towarzyszył konkurs plastyczny, w którym udział wzięły nasze uczennice: Liliana Pietnoczka kl. VII b wykonała rzeźbę - "Gitara" Jacka Kaczmarskiego, Karina Roman z klasy VI b - portret poety oraz Emilia Łuczak z kl. Vb - malarską interpretacją piosenki „Obława”. Praca Emilii zajęła 2 miejsce!
Wszystkim artystom oraz p. Agnieszce Szczepłockiej i p.Annie Gałan gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Utwór Mury MP4

6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Dzieci uczęszczające na terapię wspólnie z logopedką Anną Żabą świętowały EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY.

W tym dniu wszystkie dzieci zapoznały się z pracą logopedy w formie gazetki szkolnej zaprezentowanej na korytarzu szkolnym. Na zajęciach z terapii logopedycznej dzieci wykonały wspólny napis LOGOPEDIA wyklejany kolorową plasteliną, który zawisł w gabinecie logopedycznym.

W dniu 14.03 obchodzimy Międzynarodowe Święto Liczby PI. W związku z tym uczniowie naszej szkoły z klas IV- VIII mieli możliwość wykazania się logicznym myśleniem.

Na górnym holu w naszej szkole zostały umieszczone rebusy i 3 krzyżówki związane z z tym świętem (kolorowe zagadki zostały przygotowane przez klasy I-III). Każdy chętny swoje pomysły rozwiązania zadań zapisywał na kartce i wrzucał do skrzynki umieszczonej obok zadań.  Na uczniów biorących udział czekają nagrody niespodzianki.

Wyniki wkrótce! Zobaczymy do kogo los się uśmiechnie! /organizatorzy: J. Zinko i M. Sadżuga/

Po raz kolejny nasze piłkarki udowodniły, że zaangażowaniem oraz ciężką pracą można osiągnąć sukces.
W rozegranych 12 marca Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt klas VII-VIII nasze dziewczyny zajęły lll miejsce. Przypomnijmy, że wszystkie nasze zawodniczki są z rocznika 2011, czyli klasa VI.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP 3 Braniewo
2. SP 6 Braniewo
3. SP Pieniężno
4. SP Lipowina
5. SP 5 Braniewo

Gratulujemy zawodniczkom z 6a i 6b oraz trenerowi p. Robertowi Trzebińskiemu.

Mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu zespołu "Wataha pod Biało-Czerwoną", który zatrzymał się u nas w drodze na występ w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Środowisk Patriotycznych  w Braniewie.

Usłyszeliśmy brawurowo wykonanych kilka pieśni i piosenek  z ich repertuaru, m.in. poświęconych Żołnierzom Niezłomnych. Byliśmy pod wielkim wrażeniem talentu młodych wykonawców prowadzonych wokalnie przez panią Małgorzatę Godlewską. Gratulujemy!