foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi WarmińskiejLibrus Synergia - dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny Librus Synergia

Librus Synergia

Przedszkole

Przedszkole w Pieniężnie

Przedszkole Publiczne w Pieniężnie

Kontakt

Kontakt do nas.

Kontakt

Galeria

Nasza galeria fotek

Kontakt

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej uczcili 100-lecie niepodległości, biorąc udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Sto lat Niepodległej”.

Występy 21 młodych recytatorów z klas IV-VIII oceniało jury w składzie: p. Marzena Sztop, p. Joanna Golec i p. Emilian Turczyk. Komisja podkreśliła duże zaangażowanie wszystkich uczestników i postanowiła wyróżnić następujące osoby: Julię Kaszubę (I miejsce), Nikolę Cieślińską (II miejsce), Julię Jadacką i Julię Szczepłocką (ex-aequo III miejsce), Katarzynę Krupkę i Michała Orłowskiego (wyróżnienia). 

Organizatorzy (nauczyciele języka polskiego) szczególne podziękowania kierują do jurorów oraz p. Tomasza Radomskiego – sponsora nagród.

galeria

W ramach lekcji techniki prowadzonych przez p. Roberta Trzebińskiego uczniowie kl. IV-VI wykonali samodzielnie 100 kotylionów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biało-czerwone rozetki zostały wykorzystane w czasie tegorocznego „Marszu dla Niepodległej” i będą na pewno służyły w czasie kolejnych świąt patriotycznych obchodzonych w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej.

Zgodnie z heraldycznym znaczeniem barw, kokarda narodowa odwzorowuje godło: białego orła na czerwonym polu. Należy ją wpinać z lewej strony w klapę munduru lub ubioru cywilnego.

galeria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasz zespół muzyczny "W drodze" zajął II miejsce na XXIII Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Pieniężnie. Uczniowie wykonali pieśni: "Ej, dziewczyno" i "Polskie kwiaty". Całemu zespołowi i p. Agnieszce Szczepłockiej gratulujemy!
 
 

Uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Pieniężno punktualnie o godzinie 11:11 w murach kościoła parafialnego pw. św. Ap. Piotra i Pawła zaśpiewali wspólnie 4 zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Uroczyste obchody 100.rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w piątek 9 listopada na placu przed SP w Pieniężnie. Tam uformowano „biało-czerwoną” kolumnę i przy dźwiękach wojskowych pieśni przemaszerowano do kościoła, by wziąć udział w mszy św. za Ojczyznę, którą koncelebrowali o. Kazimierz Szałaj SVD i ks. Paweł Władyka. W czasie homilii o. Kazimierz odtworzył nagranie słów Jana Pawła II, który w 1978 r. powiedział: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić (…)".

Przed nabożeństwem wiązankę pieśni patriotycznych zaprezentował chór „Jaskółeczka” z Litwy zaproszony przez Miejski Dom Kultury w Pieniężnie.

W przedsięwzięciu aktywny udziaał wzięli przedstawiciele wszystkich okolicznych placówek oświatowych: z Lechowa, Pakosz, Piotrowca i Pieniężna. Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo podziękował dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i świadectwo patriotyzmu.

Akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odbyła się w ponad 24 tysiącach polskich szkół.

galeria

We wtorek 6 listopada br.  uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie wspólnie obchodzili Stulecie Niepodległości. Z tej okazji przygotowali program pt. „Wolność kocham i rozumiem”.
 
Gimnazjaliści odczytali krótkie komentarze dotyczące najważniejszych wydarzeń historycznych, które rozegrały się w naszej Ojczyźnie na przestrzeni stu ostatnich lat. Usłyszeliśmy o radosnym odzyskaniu Niepodległości, Cudzie nad Wisłą z 1920 r., tragicznej II wojnie światowej, zbrodni katyńskiej, Żołnierzach Wyklętych, o życiu w czasach PRL-u. „Na polską niepodległość miały wpływ zarówno mądre decyzje wielkich rodaków – przywódców, marszałków, premierów i prezydentów, jak również postawa zwykłych Polek i Polaków, którzy uwierzyli w wolną Polskę” – wyjaśniali uczniowie klasy IIIB gimnazjum.
 
Tekstom towarzyszyły piosenki w wykonaniu uczniów szkoły SP z zespołu  „W drodze”, takie jak: „Wojenko”, „Ułani”, „Polskie kwiaty”, „Janek Wiśniewski” czy „Wolność”.  
 

galeria

2018 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved