foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

Bądź nastawiony pozytywnie do życia i nie oczekuj niczego w zamian, a i tak zobaczysz, jak zmieni się świat wokół Ciebie!

W dniu 22.11.2021r grupa "O" brała udział w obchodach Dnia Życzliwości i pozdrowień w szkole.

,,Słowa dają moc"- pod tym hasłem przebiegał ten dzień. Przedszkolaki wiedzą ze trzy czarodziejskie słowa Proszę, Przepraszam, Dziękuje- mają ogromna moc i wywołują uśmiech na każdej twarzy.

W tym dniu dzieci z grupy ubrały się w żółtym kolorze który symbolizuje ciepło, uśmiech i życzliwość do drugiego człowieka. /opr. Anna Żaba/

link: organizator SP

galeria

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka ale dlatego, że własna /Seneka Młodszy/

Wszystkie dzieci z przedszkola w dniu 10.11 uczestniczyły w Uroczystości Dnia Niepodległości zorganizowanej w naszym przedszkolu.

W każdej sali powstał kącik patriotyczny, dzieci wraz ze swoimi Paniami wspólnie uczestniczyły w zabawach przybliżających dzień 11 listopada. Przy wejściu do naszego przedszkola została zorganizowana gazetka upamiętniająca Święto Niepodległości. Na wystawie prac plastycznych zawisły piękne prace patriotyczne. Dzieci z grupy 5-6-latków przygotowały przedstawienie z okazji 11 listopada, przybliżające wszystkim naszym przedszkolakom, czym jest Niepodległość. Dzieci wypadły świetnie, wspaniale prezentując swoje umiejętności. Grupa sześciolatków znajdująca się w szkole uczestniczyła w apelu upamiętniającym Dzień Niepodległości.

Wszystkie nasze przedszkolaki równo o godzinie 11.11 dumnie odśpiewały hymn Polski. To był piękny, uroczysty dzień, który na pewno zostanie w pamięci nawet tych najmłodszych przedszkolaków. /opr. p. Anna Rumian/

galeria

W czwartek 28.10 dzieci z grupy 4-latków obchodziły Święto Dyni. Nie zabrakło ciekawych inspiracji i zabaw z wykorzystaniem dyń. Dzieci m.in. degustowały pestki dyni, grały w dyniowe bingo, tworzyły dyniowe lampiony. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. Natomiast rodzice zaangażowali się w przygotowanie swoim pociechom jesienno - dyniowych opasek. Uśmiechy na twarzach dzieci, pokazują że zabawa była super. /opr. A. Rumian/

galeria

Dnia 8.11.2021r. grupę 3-4 latków i 4-5 latków odwiedził Pan Burmistrz, który przeczytał dzieciom bajkę w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych członków naszej społeczności. /opr.Anna Rumian/

galeria

Na starość jest młodość potrzebniejsza niż za młodu /Hugo Dionizy Steinhaus/

W bieżącym roku przedszkolnym 2021/2022 Przedszkole Publiczne w Pieniężnie rozpoczęło współpracę z seniorami. Celem działań jest wzmacnianie więzi pokoleniowej, kultywowanie tradycji ludowych i narodowych, uczenie dzieci tolerancji w stosunku do osób starszych, sprawianie radości starszym ludziom i odczuwanie z tego zadowolenia i satysfakcji.

Czytaj więcej: Przedszkolaki seniorom, seniorzy przedszkolakom

2021 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved