W dniu 27.03.2024r. dzieci z grupy ,,Orły"- 6-latki wraz z rodzicami i wychowawcą panią Edytą Rudewicz zaprezentowały wiersze Polskich poetów dla uczczenia Światowego Dnia Poezji. Rodzice angażując się w tę uroczystość przedstawili interpretacje wierszy dla dzieci. Wszyscy rodzice świetnie wywiązali się z zadania. Niektórzy mieli nawet stosowne przebrania i rekwizyty. Wiadomo jednak nie od dziś, że występ przed publicznością to ogromne wyzwanie i tym bardziej wszyscy zasłużyli na wielkie brawa.

W przedszkolu odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne 🐣🪻🐰🥚. Uczestniczyły w nich dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele.
Warsztaty wielkanocne miały na celu
wprowadzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych🐰🐣, integrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli🐰🐣 oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności 🐰🐣.
Na początku przedszkolaki przywitały swoich rodziców krótkim występem artystycznym🙂🌷. Następnie, wspólnie z rodzicami tworzyli dekoracje świąteczne🐰🐣.
Było wesoło i świątecznie😉.
Dziękujemy rodzicom za obecność i za miłą atmosferę🥰❤️🤗.
23 lutego 2023 roku Panie Anna Rumian i Paulina Żyndul z przedszkolakami z grupy "Pszczółki" rozpoczęły realizację projektu grantowego "Rosnę z matematyką" mBank pt: "Eksperymentuję, ważę, mierzę i rachuję".
Projekt ma pokazać dzieciom, że matematyka była, jest i będzie na każdym kroku. Poprzez zabawę, działania praktyczne, doświadczenia nauczycielki przybliżają dzieciom świat pojęć matematycznych w zakresie miary, wagi i objętości.
Pierwszy, z cyklu sześciu warsztatów nosił tytuł "Czym mierzę świat wokół siebie?". Dzieci poznały różnego rodzaju przyrządy do pomiaru oraz jednostki miary używane obecnie, a także te stosowane już w starożytności. A jakie? Anatomiczne! Palec, stopę, łokieć, które wyznaczały długość od tysiącleci.
Podczas warsztatów przedszkolaki mierzyły meble i przedmioty w sali, swój wzrost itp.
Poznały również historyjkę o słoniu, który chciał sprzedać działkę mrówce, a cenę ustalił na podstawie pomiaru działki stopą. Jednak nie swoją stopą, a mrówki...
Większość pomocy dydaktycznych zostało zakupione z pieniędzy z grantu mBank.
Szczególne podziękowania chcemy skierować w stronę lokalnych przedsiębiorców firmie Exbud, za ufundowanie nam miarek budowlanych.
Kolejny dzień realizacji programu mBank " Rosnę z matematyką".
Nie ustajemy w działaniach. Tym razem warsztaty "Czy zmierzymy przedszkole?".
Przedszkolaki podjęły próby pomiaru budynku przedszkola, chodników, drzew, a także holu przedszkolnego. Dzieci mierzyły dalmierzem laserowym, kołem mierniczym z licznikiem, miarką krawiecką, tasiemkami, a także swoimi ciałami.
Pomoce dydaktyczne są sfinansowane z programu mBanku "Rosnę z matematyką".
 W czasie wycieczki przedszkolaki obejrzały fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Dzieci wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy.
„Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, widzowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.