foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

W piątek 26 maja w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się Festyn Rodzinny. Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej. Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy wiedzy z edukacji prozdrowotnej przygotowane przez Mariolę Gudebską pt. „Baw się razem z dzieckiem, wesoło i zdrowo”, w którym nagrody były sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Równie dużą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy i tatuaże brokatowe. Powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować owoców, ciastek i pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie dzieci, oraz stoisko gastronomiczne, gdzie królowały kiełbaski z grilla przygotowane przez przedszkole. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową.
Gwiazdami sceny Festynu Rodzinnego były przedszkolaki, które w krótkich występach słowno-muzycznych zaprezentowały swoje umiejętności, składając tym samym podziękowania i życzenia ukochanym rodzicom.
W tym dniu został też rozstrzygnięty Konkurs fotograficzny „Aktywna Rodzina”.

I miejsce zajęła rodzina Szymona Lichołata

II miejsce rodziny Alana Rożynka, Leona Romana, Cezarego Rataja

III miejsce Gabriela Olka, Michaliny Budzyńskiej 

Część atrakcji dla dzieci została zorganizowana przez przedszkole, jednak Festyn nie byłby tak świetnie przygotowany bez osobistego zaangażowania wielu osób. 
Szczególne podziękowania za sponsorowanie i pomoc składamy Państwu Cieślik za watę cukrową, pani Katarzynie Perżyło za tatuaże. Uczennicom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Gabrysi Turkawka i Amelii Kisłowskiej za malowanie twarzy. Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniach do uroczystości: Kinga Zaczek, Anna Trzebińska, Anna Kozak, Julia Woźna, Jacek Jaworski, Robert Kownacki, Teitiana Kucherova, Aneta Romańska, Arkadiusz Piekut, Iwona Budzyńska, Angelika Leszczyńska. Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Pieniężnie Krzysztofowi Kisielowi za słodkie niespodzianki dla dzieci.

Jesteśmy wdzięczni, że swoją obecnością zaszczyciła nas tak liczna grupa osób, które są zaangażowane w życie przedszkola. Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas.

W poniedziałek 15.05.2023 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie odwiedziły strażaków z OSP Pieniężno. Przed remizą czekały na przedszkolaków wozy strażackie , w których można było zobaczyć wykorzystywane w różnych akcjach wyposażenie, o którym opowiadali i demonstrowali prezes Miejsko-Gminny OSP pan Aleksander Popowicz, naczelnik OSP pan Marcin Pielas i druhowie Walerian Butkiewicz, Artur Kłujszo, Piotr Ołdziej i Arnosz Karpiński. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały demonstrowany sprzęt, mogły też jak prawdziwi strażacy „lać wodę” z węża strażackiego. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że w swoich szeregach mają najmłodszą strażaczkę w OSP Pieniężno Marysię Skorupa z grupy 5 latków, która w tym dniu miała urodziny i odśpiewano jej     Sto Lat. Jubilatka poczęstowała dzieci cukierkami, a pani Irena Dolatowska z pobliskiego „ Zieleniaka” ufundowała przedszkolakom lizaki.

Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, po którym w szeregi OSP chce wstąpić wielu przedszkolaków 😊.

Wielkanoc to szczególny czas- wyciszenia i zadumy,ale też radości z odradzającego się życia.

Nastrój nadchodzących świąt pomagają nam wprowadzić ozdoby wielkanocne: świece,pisanki,bazie i stroiki.

Stroik wielkanocny to nieodłączny symbol świąt. Zgodnie z tradycją w przygotowaniu pięknych kompozycji z wiosennych kwiatów i bazi bierze udział cała rodzina.

W Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie zorganizowany został konkurs właśnie na rodzinny stroik wielkanocny. 

Przedszkolaki wraz z rodzicami i rodzeństwem wykonały cudowne ozdoby z różnego rodzaju materiałów plastycznych, które później były elementami stroików.

Udział w konkursie wzięło 18 przedszkolaków wraz z rodzinami. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach 3-4 latki i 5-6 latki.

Organizatorki Pani Anna Baran i Pani Paulina Żyndul do składu komisji zaprosiły Panią Jolantę Kosobudzką,  Panią Annę Rumian oraz Panią Roksanę Rusinowską, które miało bardzo trudne zadanie, aby przyznać miejsca. Promowano duży wkład dzieci i tak Jury zdecydowało następująco:

W kat. 3-4 latki:

I miejsce Paweł Sosnowski

II miejsce Julia Mazurek

III miejsce Jakub Dziuba

W kat. 5-6 latki:

I miejsce Aleksandra Szafran

II miejsce Cezary Rataj

III miejsce Jakub Sosnowski

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia: 

Antoni Skrzeszewski,

Wojciech Kochanowski,

Antonina Kołoda,

Alan Rożynek,

Adam Senetra,

Jan Chorążyczewski,

Tymon Wołodkowicz,

Wojciech Woźnica,

Marcel Szydlik,

Eliza Konsalik,

Zuzanna Rokicka,

Michalina Budzyńska.

Osoby nieobecne na rozdaniu nagród odebrały je w innym terminie 😊

W dniu 25.04.2023r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z wędkarzem Panem Czesławem Dudkiewiczem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego, zapoznanie ze środowiskiem wodnym w jakim przebywają ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Pan Czesław przypomniał nam, jak należy zachowywać się nad wodą. Poruszona została także tematyka ochrony wód i otaczającego nas środowiska. Aby przybliżyć dzieciom wędkarstwo zaprezentowane zostały sprzęty i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Przedszkolaki miały okazję dotknąć i zobaczyć sprzęt wędkarski: przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki i inne akcesoria potrzebne do wędkowania. Dzieci mogły się przekonać, jak wyglądają żywe przynęty. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały i podziwiały sprzęt wędkarski. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu dzieci połknęły haczyk i w przyszłości będą rozwijać swoją pasję. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pożegnały gościa gromkimi brawami i podziękowaniem w formie laurki. Na dzieci czekały słodkie upominki, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

opracowała: Mariola Gudebska

         W środę 05.04.2023 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie były w Braniewie w kinie na filmie animowanym „ Wróżka Zębuszka”. Przygody Wioletty, kandydatki na wróżkę Zębuszkę pozwoliły dzieciom utwierdzić się w przekonaniu, że niewłaściwe postępowanie kończy się źle. Na szczęście po poznaniu sympatycznej dziewczynki Maxie, której dokuczają przyrodni bracia, połączone przyjaźnią i mocą zaklęć dziewczynki robią wszystko, aby ocalić miejską przyrodę, której groziła zagłada.                                                                  Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów, którzy w obliczu zagrożenia łączą siły , aby zapobiec nieszczęściom, a po seansie starsze przedszkolaki żywo opowiadały, że po utracie zębów mlecznych włożonych pod poduszkę u nich też była Wróżka Zębuszka 😊

2023 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved