foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

 W czasie wycieczki przedszkolaki obejrzały fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Dzieci wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy.
„Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, widzowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 18 stycznia 2024 roku w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów i policjantki, piratów, Spider-Mana.... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci! Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie balu wszystkie dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja. Do domu dzieci wracały z balonami, we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Spotkania wigilijne, przy opłatku odbyły się w każdej grupie przedszkolnej. Świąteczne dekoracje, migoczące światełka, wigilijne potrawy, wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek, przedstawienie jasełkowe pozwoliły nam przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w dniach 16.01-17.01. dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Natomiast grupa Kotki zaprezentowała Jasełka.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Jasełka Bożonarodzeniowe🎄
W magiczny nastrój świąteczny wprowadziła nas grupa Kotków pod wodzą Pani Anny Baran i Karoliny Jabłońskiej, która zaprezentowała zgromadzonym rodzicom oraz zaproszonym gościom Jasełka Bożonarodzeniowe. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Kazimierz Kiejdo, dyrektor ZSP Robert Słonina, wicedyrektor Anna Rumian.
Piękna historia przeplatana wspólnym kolędowaniem, w trakcie której młodzi aktorzy wykazali się świetną grą aktorską. Wspaniałe stroje i scenografia dopełniły występu.

2024 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved