foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

28 maja 2024r. grupy przedszkolne z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie wzięły udział w przedszkolnym Konkursie piosenki „Rozśpiewane przedszkole”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania do śpiewu, muzyki i kształtowanie wrażliwości artystycznej. Każda grupa wykonała jedną piosenkę, a przedszkolaki oklaskami nagradzali wykonawców. Grupy mogły zaprezentować swoje zdolności wokalne i talent muzyczny. Wokalne potyczki przedszkolaków oceniane były stoperem – długość oklasków wyłonił zwycięzcę.

grupa Motylki - I miejsce,

grupa Krasnoludki - II miejsce,

grupa Pszczółki - III miejsce,

wyróżnienie:

grupa Zajączki, Kotki i Orły.

Wszystkie grupy otrzymały dyplomy, gry i słodki upominek. Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci przedszkolne uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek Panią Wandą Kucą, która mieszka w Pieniężnie. Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, odpowiadała na pytania dzieci. Pisarka opowiedziała także dzieciom co było inspiracją do powstania jej książek oraz kto tworzy piękne ilustracje do poszczególnych książek. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście. W podziękowaniu dzieci wręczyły autorce laurkę. Dziękujemy Pani Wando za miłe spotkanie.

W Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań z człowiekiem z pasją. Tym razem odwiedziła nas lokalna malarka Pani Lubomira Wacławska.
Pani Luba opowiedziała dzieciom o swojej pasji, jak się Jej malowanie zaczęło. Pokazała dzieciom akcesoria potrzebne do tworzenia obrazów: sztalugi, pędzle, paletki, farby. Wytłumaczyła różnicę pomiędzy farbami olejnymi, akrylami i akwarelami.
Podziwialiśmy piękne dzieła artystki.
Równocześnie z obrazami Pani Wacławskiej dzieci miały możliwość zobaczyć obrazy Inki Żyndul, która swój pierwszy obraz namalowała pod czujnym okiem malarki podczas warsztatów. W ten sposób zaraziła się pasją do malowania.

Dzieci z Przedszkola Publicznego oraz klasa 1a ze Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, dziadkami i wychowawczyniami sadziły las w Leśnictwie Karbowo.
Dzięki uprzejmości Pani Anny Pszczòłkowskiej z Nadleśnictwa Orneta dzieci miały okazję sadzić młode sosny.
Instruktażu przed sadzeniem udzieliła nam Pani leśniczyna Marzanna Borysiuk.
Przekazała najważniejszą do zapamiętania zasadę:" zielonym do gòry".
Pogoda dopisała wspaniała, frekwencja była bardzo wysoka.
Po skończonej pracy spędziliśmy miło czas przy ognisku z kiełbaskami, grochówką, bigosem i ciastem.
W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowe zęby warto mieć".
Po długich debatach jury, ogłoszono wyniki konkursu, a laureaci zostali obdarowani nagrodami.
Dyplomy wręczyła osobiście znana lokalna malarka Pani Lubomira Wacławska, która była gościem specjalnym tego wydarzenia. Dzieci były bardzo podekscytowane i dumne z własnych osiągnięć artystycznych.
Nagrody otrzymali:
🦋Szymon Lichołat, grupa Motylki
🦋Paweł Sosnowski, grupa Motylki
🐇Kuba Chomski, grupa Zajączki
🐇Amelia Jastrzębska, grupa Zajączki
🐇Franek Kaliszan, grupa Zajączki
🐇Julia Mazurek, grupa Zajączki
🐈Ola Nowek, grupa Kotki,
🐈Oliwia Rumian, grupa Kotki
🐈Piotrek Przerwa, grupa Kotki
🐈Kuba Sosnowski, grupa Kotki
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów🏆

2024 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved