foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

Dnia 09.08.2023r. w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się „Piknik z Czyściochami”, organizowany przez firmę Rossmann. Ugościliśmy na nim bohaterów Czyściochowa – krainy, w której nauka higieny jest wspaniałą przygodą!

Na najmłodszych czekały:

  • konkursy z nagrodami,
  • zabawy z animatorami,
  • spotkanie z Czyściochami na żywo,
  • strefy tematyczne, a w nich wielkie bańki mydlane, zmywalne tatuaże i kolorowe stylizacje włosów!

Bardzo dziękujemy firmie #Rossmann za zorganizowanie pikniku, a wszystkim przybyłym za wspólną zabawę 😉

Piknik z Czyściochami w naszej placówce!

Z przyjemnością ogłaszamy, że w naszej placówce odbędzie się Piknik z Czyściochami, organizowany przez firmę Rossmann. Ugościmy na nim bohaterów Czyściochowa – krainy, w której nauka higieny jest wspaniałą przygodą!

Podczas wydarzenia dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Między innymi:

  • zrobić sobie zdjęcie z ulubionym Czyściochem,
  • brać udział w konkursach z nagrodami,
  • bawić się z animatorami na scenie,
  • wielkie bańki mydlane, zmywalne tatuaże i kolorowe stylizacje włosów.

To będzie niezapomniane wydarzenie, którego z całą pewnością nie możecie przegapić! Serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami i opiekunami, a także wszystkich, którzy wraz z nami chcą świętować w rytmie Czyściochowych piosenek! Piknik odbędzie się w dniu 9 sierpnia 2023, w godzinach 10-14.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://rsmn.pl/Pikniki_z_Czysciochami

Do zobaczenia!

         W dniu 20 czerwca 2023r. przedszkolaki z grupy 4-5-latków i 5-latków wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Celem wycieczki było wzbogacenie przeżyć dzieci i rozwijanie ich zainteresowań. Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów, między innymi: słonie, zebry, rysie, wilki, hipopotamy, żyrafy, małpy, pingwiny, tygrysy. Wszyscy dzielnie przemierzali alejki pomiędzy klatkami,  nikt nie narzekał na zmęczenie i upał. Wszystkie dzieci były zachwycone spotkanymi zwierzętami. Podczas pobytu w ZOO był również czas na odpoczynek i zjedzenie smakołyków z plecaków. Wycieczka do ZOO była atrakcyjną lekcja przyrody przeżytą w ciekawym miejscu, jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzy, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Opracowała: Mariola Gudebska

        Dnia 21 czerwca odbyło się  uroczyste zakończenia roku przedszkolnego w grupie dzieci 5-6-letnich "Orły". Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki ;)

Dnia 16.06.2023r w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się konkurs „Wiedza przedszkolaka”. W konkursie wzięły udział 4 osobowe drużyny grup: 3-latki „Krasnale” - Otylia Rumian, Jakub Dziuba, Zuzanna Bodnar, Alan Druskis. 3-4-latki „Motylki” – Julia Mazurek, Kornelia Bednarz, Wojciech Kochanowski, Gabriel Olek. 4-5-latki „Zajączki” – Jan Chorążyczewski, Dominik Perżyło, Lena Jastrzębska, Jan Zaczek. 5-latki „Pszczółki” – Oliwia Rumian, Jakub Sosnowski, Wojciech Cichy, Kacper Cichocki.

5-6-latki „Orły” – Wojciech Woźnica, Piotr Łęczkowski, Filip Pokorzyński, Edyta Kwiatek. 6-latki „Kotki” – Michał Jabłoński, Mikołaj Śwituszak, Filip Krupa, Franciszek Gacki. Dzieci 3-4-letnie odgadywały zagadki słowne, 5-6-latki odpowiadały na pytania. Każda drużyna udzielały odpowiedzi na 8 zagadek lub pytań. Krasnale zdobyły 6 punktów, Motylki 6 punktów, Zajączki 7 punktów, Pszczółki 6 punktów, Orły 7 punktów, Kotki 7 punktów. Dzieciaki bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i prześcigając się zdobytą wiedzą. Doskonale poradzili sobie ze stresem związanym z rywalizacją, wykazując przy tym dużo radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy. Pani Wicedyrektor Anna Rumian pogratulowała wiedzy uczestnikom konkursu i w nagrodę wręczyła dzieciom dyplomy, książeczki i coś słodkiego. Zarówno panie jak i dzieci bawiły się doskonale.

Gratulujemy i dziękujemy Paniom za wspaniałe przygotowanie dzieci. GRATULUJEMY !!!

Opracowała: Mariola Gudebska

2023 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved