W poniedziałek 21 listopada pierwszoklasistów odwiedzili szczególni goście. To wszystko dzięki tacie Dawida z klasy 1a - panu Arturowi Kłujszo. W ramach realizowanego projektu ,,Rodzice z pasją" aktywne warsztaty dla uczniów poprowadzili strażacy z OSP Pieniężno, PSP Braniewo - pan Karol Machnowski oraz ratownik medyczny z jednostki Pogotowia Ratunkowego w Pieniężnie - pan Robert Iwaszkiewicz.

Dzieci uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy i reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Dowiedziały się, że praca strażaka jest  trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Zaznajomili się z odpowiedzialną pracą ratownika medycznego, jego umundurowaniem i niezbędnym wyposażeniem, które ratuje życie.

Jeszcze raz dziękujemy gościom za wspaniałe przekazanie wiedzy naszym uczniom! Życzymy bezpiecznych akcji! /opr.J.Królicka/