Prawie 300 uczniów  wzięło udział w zabawie integracyjnej „Urodziny Szkoły”, która odbyła się w środę 21 października.

Spotkanie przebiegło w bardzo świątecznej atmosferze. Każda klasa prezentowała inny region Polski i pojawiła się na urodzinowym przyjęciu odświętnie ubrana „na ludowo”. Przygotowała krótki występ: taniec, piosenkę, przyśpiewkę w gwarze oraz w prezencie słodki upominek. W sali gimnastycznej ustawiony został stół biesiadny, za którym zasiedli reprezentanci klas 1-8 w towarzystwie pana dyrektora Robert Słoniny i pani wicedyrektor Wioletty Wolak. Specjalnym gościem był... Mikołaj Kopernik. Tego dnia szkoła oficjalnie rozpoczęła projekt "Szkoła Przyjaciół Kopernika".

Mogliśmy podziwiać niesamowicie kolorowe stroje góralskie, kujawskie, podkarpackie i inne. Słuchaliśmy ludowych piosenkę z różnych zakątków Polski. Najwięcej aplauzu wzbudziły perfekcyjnie przygotowane tańce: pofajdok, krakowiak, kujawiak czy olender . Hala wypełniła się góralami (klasy 1), Mazurami, Warmiakami, mieszkańcami Kociewia, Kaszub i innych – w sumie 15 reprezentacji. Było głośno, wesoło i kolorowo.

Na zakończenie tego kolorowego widowiska każda klasa otrzymała urodzinowy talerz z mnóstwem przygotowanych wcześniej smakołyków: ciast, ciastek, ciasteczek, a nawet oscypków czy placków ziemniaczanych.

Zabawa nie odbyła się bez zaangażowania uczniów i wychowawców oraz nieocenionej pomocy rodziców. Mamy nadzieję, że wejdzie ona do kalendarza imprez szkolnych.

Fotorelacja część 1

Fotorelacja część 2 (w obiektywie Gabrysi i Ali)