W poniedziałek 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby PI, który przypada zawsze 14 marca. To matematyczne święto jest związane z pierwszymi cyframi w rozwinięciu dziesiętnym. Wiemy, że liczba Pi w przybliżeniu wynosi 3,14 (3- określa miesiąc, a 14 - to dzień).

Tegoroczne obchody były wyjątkowe: w wersji zdalnej i stacjonarnej. Uczniowie klas pierwszych stacjonarnie wzięli udział w zabawie na spostrzegawczość, w której każdy uczeń musiał odpowiednio przyporządkować właściwa cyfrę w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi i dobrać odpowiedni do nie jej kolor. Pierwszoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, które nie należało do najprostszych. Nagrodą były tzw. motywce i zachętki.

Drugoklasiści wykonywali on-line pracę plastyczną, w których symbol liczby Pi umiejscowili w świecie realnym. Powstały piękne prace,  np. Pi jedzie na rowerze. Autorzy wykazali się niesamowitą pomysłowością (zobaczcie zdjęcia w galerii). Nagrodą wyróżnionych prac była wysoka ocena z plastyki.
Natomiast uczniowie klas VI-VII, wykorzystując swoją wiedzę na temat liczby Pi i Internet, uczestniczyli w konkursie na najciekawszą notatkę na temat liczy Pi, historii jej powstania oraz zastosowania w matematyce. Nagrodą była pochwała i ocena dodatkowa z przedmiotu za najciekawszą pracę. Zadanie skierowane do uczniów klas starszych kształtowało umiejętności matematyczne, informatyczne oraz polonistyczne.

Obchody liczby Pi zorganizowali nauczyciele matematyki (p. Jolanta Zinko oraz p. Mirosława Sadżuga). Nad przebiegiem szkolnego święta Liczby Pi czuwała p. Jolanta Zinko.
Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu konkursów wychowawczyniom klas Ia, Ib i II b: p. M. Trukawce, p. M. Czaplińskiej i p. J. Królickiej.