W dniu 20 czerwca 2023r. przedszkolaki z grupy 4-5-latków i 5-latków wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Celem wycieczki było wzbogacenie przeżyć dzieci i rozwijanie ich zainteresowań. Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów, między innymi: słonie, zebry, rysie, wilki, hipopotamy, żyrafy, małpy, pingwiny, tygrysy. Wszyscy dzielnie przemierzali alejki pomiędzy klatkami,  nikt nie narzekał na zmęczenie i upał. Wszystkie dzieci były zachwycone spotkanymi zwierzętami. Podczas pobytu w ZOO był również czas na odpoczynek i zjedzenie smakołyków z plecaków. Wycieczka do ZOO była atrakcyjną lekcja przyrody przeżytą w ciekawym miejscu, jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzy, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Opracowała: Mariola Gudebska