Dnia 16.06.2023r w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się konkurs „Wiedza przedszkolaka”. W konkursie wzięły udział 4 osobowe drużyny grup: 3-latki „Krasnale” - Otylia Rumian, Jakub Dziuba, Zuzanna Bodnar, Alan Druskis. 3-4-latki „Motylki” – Julia Mazurek, Kornelia Bednarz, Wojciech Kochanowski, Gabriel Olek. 4-5-latki „Zajączki” – Jan Chorążyczewski, Dominik Perżyło, Lena Jastrzębska, Jan Zaczek. 5-latki „Pszczółki” – Oliwia Rumian, Jakub Sosnowski, Wojciech Cichy, Kacper Cichocki.

5-6-latki „Orły” – Wojciech Woźnica, Piotr Łęczkowski, Filip Pokorzyński, Edyta Kwiatek. 6-latki „Kotki” – Michał Jabłoński, Mikołaj Śwituszak, Filip Krupa, Franciszek Gacki. Dzieci 3-4-letnie odgadywały zagadki słowne, 5-6-latki odpowiadały na pytania. Każda drużyna udzielały odpowiedzi na 8 zagadek lub pytań. Krasnale zdobyły 6 punktów, Motylki 6 punktów, Zajączki 7 punktów, Pszczółki 6 punktów, Orły 7 punktów, Kotki 7 punktów. Dzieciaki bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i prześcigając się zdobytą wiedzą. Doskonale poradzili sobie ze stresem związanym z rywalizacją, wykazując przy tym dużo radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy. Pani Wicedyrektor Anna Rumian pogratulowała wiedzy uczestnikom konkursu i w nagrodę wręczyła dzieciom dyplomy, książeczki i coś słodkiego. Zarówno panie jak i dzieci bawiły się doskonale.

Gratulujemy i dziękujemy Paniom za wspaniałe przygotowanie dzieci. GRATULUJEMY !!!

Opracowała: Mariola Gudebska