Szkolny Dzień Życzliwości to święto, które na dobre zagościło w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.

W dniach 20-21 listopada 2023r. uczniowie oraz nauczyciele celebrowali to święto, wykorzystując je do uświadamiania całej społeczności szkolnej, jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. I nie chodzi tutaj o spektakularne czyny, ale małe gesty, które czynią świat lepszym. Uczniowie samodzielnie przygotowali życzliwe laurki, kartki dla wybranych przez siebie osób. Znalazły się na nich krótkie pozdrowienia, życzenia lub po prostu coś miłego (np. rysunek), co mocno ucieszyło obdarowaną osobę. Na korytarzach szkoły zawisły piękne sentencje, które podkreślały wagę tego dnia. Nie od dzisiaj wiadomo, że życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią zmienić komuś dzień. Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.

Koordynatorkami akcji były panie pedagog Joanna Golec i Agnieszka Kuziuta.