Prace plastyczne uczniów naszej szkoły zostały zaprezentowane na wystawie Domu Plenerowego warszawskiej ASP.

Uczniowie klasy 5b z wychowawczynią p. Anną Gałan wzięli udział w projekcie plastycznym „Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce w procesie kształcenia”.

Od marca do czerwca tego roku uczniowie ( 21 osób z dawnej klasy 4b)  wytrwale pracowali nad zadanymi tematami, m.in. Bazyliszek, Baba Jaga i jej pomocnicy, Mądra Wasylisa, Podwodny świat Syrenki, Społeczność Internetu. Dzieła młodych artystów trafiły do Domu Plenerowego Akademii Sztuk Pięknych w Dłużewie, gdzie zostały ocenione przez komisję. Dwanaście prac zostało wyróżnionych i zostały zaprezentowane na wystawie. Ich autorami są: Maja Bodnar, Krystian Nazar, Zofia Golec, Mikołaj Nisiewicz, Aniela Majewska, Maciej Kutryb, Bartosz Bieryndo, Aleksandra Śmigiel, Wojciech Choczyński, Przemysław Kwiatek, Patryk Kutryb, Zofia Karbanik.Gratulujemy! galeria

III edycja projektu rozwijającego umiejętności zawodowe nauczycieli plastyki z wybranych pięciu województw pod czujnym okiem pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie trwała  od października 2022r do czerwca 2023r.

Motywem przewodnim warsztatów i organizowanych spotkań w warszawskim ASP były bajki, baśnie i legendy, dające możliwość ciekawej interpretacji współczesnego świata, w tym jego zagrożeń, z jednoczesnym odniesieniem do sztuki i działań twórczych, przez nabycie praktycznych umiejętności zastosowania technik plastycznych w samodzielnej pracy z uczniami. Baśnie, bajki i legendy uczą dzieci podstawowych zasad rządzących światem, rozwijają wyobraźnię i uwrażliwiają, dlatego też warto czytać, interpretować i rozmawiać.