W środę 21 czerwca br. w sali kolumnowej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ekologicznego "My energii dużo mamy, zagrożenia pokonamy" organizowanego przez HG::CODE, AURAEKO OOSEE S.A. i AURAEKO BATERPAK OOO S.A.

Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży z Gminy Pieniężno i miał na celu: podniesienie świadomości społecznej w zakresie ekologicznego zarządzania zużytym sprzętem elektronicznym.

W szkole w Pieniężnie oraz w szkole w Lechowie w ramach akcji podejmowane były następujące działania:
warsztaty edukacyjne klasy 0-VIII
zbiórka baterii klasy 0-VIII razem około 500 kg.

konkurs wiedzy klasy IV-VIII

II miejsce: Sonia Federowicz klasa VIIa
ZBIÓRKA BATERII
Kategoria klas 0-3
II Nagroda specjalna (wyróżnienie dla klasy „0”) w zbiórce baterii otrzymały „Orły” za bardzo duże zaangażowanie (65kg).
I Nagroda Specjalna dla klasy Ia za ogromne zaangażowanie w zbiórce baterii (144kg).
Wyróżnienie indywidualne w klasie Ia za bardzo dużą ilość przyniesionych baterii dla:
- Igi Kowalskiej
- Blanki Kozak
- Edyty Grobelnej
Kategoria w klas 4-8
Wyróżnienie dla Radosława Grobelnego z klasy IVa
Nagroda Specjalna za zaangażowanie, udział w działaniach projektu otrzymuje Bartosz Bieryndo z klasy 4b
Uczniowie po projekcje wiedzą, jakie zagrożenie dla środowiska i człowieka ma zużyty sprzęt elektroniczny (elektrośmieci) i zużyte baterie. Nabyli umiejętności właściwego gospodarowania (segregacji) elektrośmieciami, które mogą być ponownie wykorzystywane w wielu procesach przemysłowych, dzięki czemu oszczędzane są surowce naturalne, paliwa kopalne, energia oraz woda. A tym samym, uczestnicy projektu wykształcili postawę dbania o środowisko, w którym żyją. Dziękujemy panu Henrykowi Grzybowskiemu (HG::CODE) za zaproszenie szkół Gminy Pieniężno do udziału w projekcie ekologicznym.

galeria 1 (foto: A.Karwecka)

galeria 2 wkrótce