Uczeń klasy 7b Piotr Demkowycz został MISTRZEM WIEDZY PSZCZELARSKIEJ 2023 (z wynikiem: 77 %). Tytuł wicemistrza zdobyła Gabriela Trukawka z klasy 8b (75 %).

W II edycji konkursu wiedzy o pszczelarstwie Pszczoła na Warmii wzięło udział 13 osób z klas 7-8. Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny oraz praktyczny, czyli np.  musieli nazwać  sprzęt pszczelarski,  rozpoznać rodzaj miodu i inne produkty pszczele, takie jak pierzga czy pyłek. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu pszczół.  Wiedzę oceniało jury, w skład którego wchodzili pszczelarze: p. Andrzej Sęk, p. Wojciech Januszko, p. Ireneusz Turczyk.

Dyplom uznania i pamiątkowy brelok otrzymali:
Sebastian Dąbrowski, Sonia Federowicz, Szymon Kałamaj, Martyna Kutryb, Bartłomiej Kutryb, Bartosz Kuszczak, Wiktor Lebczyński, Paweł Rudyk, Jakub Włodarczyk, Bartłomiej Winiarski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy jurorom oraz fundatorom nagród: Radzie Rodziców i sponsorom prywatnym.

galeria cz. I (foto: Alicja Boncal 8b)