Wakacje skończyły się, ale wspomnienia pozostaną jeszcze na długo.

Klasa IIb w lipcu, w nagrodę za pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU I JEGO MIESZKAŃCÓW pojechała na wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Uczniowie bawili się w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Odbyli rejs statkiem po zatoce. Weszli na pokład Daru Pomorza. W Akwarium Gdyńskim przyjrzeli się podwodnemu światu. Skorzystali z zajęć laboratoryjnych Spotkanie z Morzem Bałtyckim. Samodzielnie badali: muszle, małże oraz krewetki bałtyckie. Spacerowali nadmorską promenadą i molo o drewnianej konstrukcji w Sopocie. W Łebie bawili się w prawdopodobnie największym, naturalnym labiryncie w Polsce. Byli w Sea Parku w Sarbsku. To park rekreacyjno- edukacyjny o faunie i florze mórz i oceanów. Obejrzeli w Fokarium pokaz tresowanych fok: szarych, pospolitych i uchatek kalifornijskich. O zawrót głowy przyprawił ich Wrak na wspak- statek do góry nogami. Połączenie paleontologii i najnowocześniejszych technik animacyjnych sprawiło, że stanęli oko w oko z prehistorycznym mieszkańcem mórz i oceanów w Oceanarium Prehistorycznym 3D. Pamiątki kupiły dzieci we Władysławowie. Wycieczka zakończyła się plażowaniem w Gdyni.

Dni upłynęły szybko na zabawie, integracji, eksperymentowaniu i zdobywaniu wiedzy. Uczniami opiekowały się Małgorzata Czaplińska i Agnieszka Kuziuta./opr.M.Czaplińska/

(nie klikaj "zamów zdjęcia" - to wewnętrzne ustawienia Google)