We wtorek 22 marca w szkole odbył się happening z okazji Światowego Dnia Wody.

Uczniowie z nauczycielami wybrali się korowodem na tzw. "górkę grabarza", by obwieścić wszystkim mieszkańcom Pieniężna, że "woda to skarb". Każda klasa wcześniej wykonała plakaty i transparenty informujące o oszczędzaniu i dbaniu o wodę, uczniowie klas I-III przygotowali piękne kwiaty i krople wody.
,,Miliony ludzi na całym świecie nie mają dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych. Trudno lekceważyć fakt, że każdego roku blisko dwa miliony ludzi umiera z powodów związanych z zanie-czyszczeniem wód pitnych, z czego większość to dzieci. Dużym problemem jest też wzrost zanie-czyszczeń. Woda pitna staje się więc na świecie dobrem deficytowym"- odczytali podczas happeningu Miłosz Machnowski i Julia Jadacka."...wiele zależy od nas samych. Wszyscy mamy wpływ na środowisko i możemy o nie dbać"- poinformowali nas uczniowie.
Nasza szkoła stara się o certyfikat  "Szkoła przyjazna wodzie." W ciągu roku odbędzie się wiele działań promujących ten niezwykle ważny temat. /opr. p. Agnieszka Szczepłocka,foto: Natalia Zinko 8a/