W piątek 21.01.2022r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na najlepszy wiersz o charakterze profilaktycznym pn. ,,Dziękuję. Nie biorę…”. Jego organizatorem był zespół ds. profilaktyki, działający przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieniężnie, w składzie p. Joanna Golec i p. Agnieszka Kuziuta.

Do organizatorów wpłynęło 7 ciekawych i wartościowych prac uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie oraz ze Szkoły im. Św. Jana Pawła II w Lechowie. Celami konkursu było: inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności, stworzenie uczniom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów, ukazanie sposobów na alternatywne, wartościowe spędzenie czasu wolnego, a przede wszystkim propagowanie życia wolnego od nałogów oraz zachęcanie uczniów do bycia asertywnym. Prace uczniów oceniało niezależne jury w składzie: Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – p. Lubomira Wacławska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Renata Wielguszewska oraz Kierownik Miejskiego Domu Kultury – p. Jolanta Kosobudzka.

Ostatecznie wyniki uplasowały się następująco:
 I miejsce – Michał Jarzębski SP w Pieniężnie
 II miejsce – Dawid Jakóbek SP w Pieniężnie