W piątek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku pod hasłem „Woda dla pokoju”.

W naszej szkole z tej okazji odbyły się warsztaty, na szkolnych korytarzach pojawiły się informacje, dekoracje oraz liczne gry i zabawy o wodzie. Każda klasa miała za zadanie rozwiązać 6 rebusów oraz krzyżówkę. Wszystkie klasy poradziły sobie z tymi zadaniami znakomicie, choć niektóre pytania nie były proste. Materiały pochodziły ze strony PGW Wody Polskie. Trzy wylosowane klasy: 3b, 4a oraz 7b otrzymują nagrody ufundowane przez SU.

Ten dzień był biało-niebieski ponieważ nasi uczniowie przyszli tak ubrani. W tym dniu nastąpiła również inauguracja tegorocznego programu Aktywni błękitni- szkoła przyjazna wodzie. W projekcie bierzemy udział już po raz trzeci. Przed nami jeszcze szereg działań.
   Wszystkim klasom gratulujemy i dziekujemy za współpracę pani Monice Trukawce i pani Wiesławie Sokołowskiej. /opr. A.Szczepłocka, J.Królicka/