W dniu 22.11.2021r. przedszkolaki z grupy "O" w ramach współpracy z seniorami spotkały się z panem Tadeuszem Szymańskim emerytowanym nauczycielem Zespołu Szkół Rolniczych w Pieniężnie.

Pasją pana Tadeusza Szymańskiego jest budowa modeli samolotów. Pan Tadeusz własnoręcznie montuje konstrukcje, które wymagają dużo zaangażowania, wiedzy i odpowiednich narzędzi, ale stworzony model samolotu z pewnością wynagradza satysfakcja z uzyskanego efektu końcowego.

W ramach współpracy przedszkolaków z seniorami pan Szymański zaprezentował model własnoręcznie wykonanego samolotu. Opowiadał o etapach pracy przy wykonaniu modelu, zaprezentował również sposób uruchomienia samolotu. Dzieci z grupy były bardzo zaciekawione i zainteresowane pokazem.Być może w przyszłości spotkanie to zainspiruje i zachęci młodych pasjonatów do budowy swoich modeli.

Przedszkolaki z grupy "O" bardzo dziękują panu T. Szymańskiemu za bardzo chętną współpracę i pokazanie małego wycinka swojej pięknej kolekcji samolotów./opr. Paulina Żyndul/