28 kwietnia zaczęliśmy przygotowania gruntu pod zasiew łączki kwietnej.

Chłopcy z ósmej klasy( Sebastian, Dawid, Kuba J., Kuba H., Kuba L., Eryk, Wojtek, Bartek), wyposażeni w odpowiednie narzędzia, przy pomocy pana Jacka – konserwatora naszej szkoły, odmierzyli piękne duże koło. Następnie przekopali ziemię, zrywając darń. Była to ciężka praca, bo teren pełen gruzu i kamieni. Po oczyszczeniu z trawy okazało się, że jest mało żyznej ziemi. Ale dzięki współpracy z panem Mateuszem Sobieszczukiem, który zarządza Spółdzielnią Sąsiedzi (na co dzień dbającej o tereny zielone naszego miasta) udało się problem rozwiązać. Pracownicy przy pomocy koparki wybrali do końca gruz i wysypali przyczepę ziemi. Do dalszej pracy przystąpiły dziewczęta z klasy ósmej (Julia, Wiktoria, Marcelina i Klaudia), które pięknie zagrabiły, a następnie zasiały nasiona kwiatów. Nasiona dostaliśmy od pani Ewy Wisniewskiej z PGW Wody Polskie w Gdańsku oraz naszych nauczycielek: pani Anety Tymrowskiej – Wardak, pani Beaty Tabaczyńskiej,pani Wiesławy Sokołowskiej oraz pani Anety Szydłowskiej – Kisielewicz - Zapalonych Ogrodniczek. Pani Aneta Szydłowska – Kisielewicz podzieliła się również swoimi bylinami. W ramach lekcji religii uczniowie klasy VIIa posadzili kwiaty. Łączka pięknie nam rośnie, czekamy cierpliwie na wielobarwne kwiaty.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom - paniom Anetom, pani Beacie, pani Wiesi, panu Jackowi oraz panu Mateuszowi Sobieszczukowi i Spółdzielni Sąsiedzi. /opr.p. Agnieszka Szczepłocka/