30 maja klasy siódme i ósme wzięły udział w pokazie ratownictwa wodnego zorganizowanego w ramach projektu „Aktywni błękitni – Szkoła przyjazna wodzie”. Pokaz przeprowadzili strażacy z OSP w Pieniężnie na skansenie w naszym mieście.

Uczniowie obejrzeli sprzęt ratowniczy oraz uczestniczyli w zainicjonowanej przez strażaków scence ratowania człowieka. Pan Karol Machnowski opowiedział o zasadach bezpieczeństwa poruszania się nad wodą, jak pomóc osobie tonącej i udzielić pierwszej pomocy. Niektórzy uczniowie mogli sami przekonać się, że jest to trudne i odpowiedzialne zadanie; samo rzucenie koła ratunkowego wymagało od uczniów zręczności, spostrzegawczości i dobrego celowania.

Dziękujemy Strażakom z OSP w Pieniężnie za tę bardzo potrzebną lekcję./opr.p.Agnieszka Szczepłocka/

/foto: Natalia Zinko, Róża Zawiszewska 8a/

galeria wkrótce