W naszym ogrodzie nastało lato. Kwitną tu kolorowe kwiaty, takie jak: tytoń ozdobny, słonecznik, dziewanna, aksamitka, pelargonie, bratki, nagietek lekarski, kłosowiec ogrodowy itp.
Przy ogrodzie można dostrzec skupiska rumianku i krwawnika pospolitego oraz gdzie niegdzie pojawia się mak polny. Kwiatowe rabaty zachwycają kolorystyką i służą jako miejsce odpoczynku z wkomponowaną drewnianą ławką. Obok płotu w sąsiedztwie ula rosną siewki sosen, lip, dębu. Zagościły również dwa ozdobne jałowce, które stały się nowym elementem dydaktycznym.
 
Widoczne są również grządki warzywne z zeszłoroczną marchewką i pietruszką (przeznaczone na nasiona), groszkiem, pomidorami i owocami jadalnymi (bylinami): poziomkami i truskawkami. Warzywa wyglądają bardzo naturalnie i wkomponowane zostały w ozdobne rabaty wraz z wydzieloną specjalną strefą warzywnika. Grządki ziołowe (szałwia lekarska, mięta, tymianek pospolity) zapewniają niesamowity aromat, w których widoczna jest praca pożytecznych pszczół, można także zaobserwować inne owady, np. stonkę ziemniaczaną – pospolity szkodnik upraw ziemniaków.
 
Nasz ogród jest nieco chaotyczny i bezładny. Ważne, że jest kolorowo, przyjemnie i swojsko. Taki ogród to dobre miejsce do działań ekologicznych tj. obserwacji różnorodności organizmów oraz odzyskiwania np. deszczówki, z której korzystamy w „porze suchej”. (opr. A. Sęk)
galeria