W piątek 5 października br. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie. W tym roku do ceremonii ślubowania przystąpiło 30 dzieci.
     Piosenki i wierszyki przygotowane wcześniej wraz z wychowawczyniami p. Zofią Wiśniewską (IA) i p. Wiesławą Skubiszewską (IB) budziły wielki aplauz publiczności. Po występie wszyscy uczniowie w obecności dyrektora szkoły, p. Roberta Słoniny, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie odbył się długo wyczekiwany moment pasowania. Każde dziecko zostało przyjęte do grona uczniowskiego poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem. Dzieci z wielką powagę i przejęciem wsłuchiwały się w słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej".
     Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście. P. Kazimierz Kiejdo Burmistrz Pieniężna  życzył pierwszoklasistom wielu sukcesów. Słowo skierował do nich także dzielnicowy p. Paweł Białkowski.  Na pamiątkę tego święta każdy uczeń otrzymał przygotowane przez rodziców upominki. Najwięcej zainteresowania wzbudziły kwiatki  doniczkowe - kaktusy, którymi uczniowie będą opiekować się przez trzy lata edukacji. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!