20 maja odbył się I SzkolnyTurniej Wiedzy o Wodzie realizowany w ramach całorocznego projektu "Aktywni błękitni - Szkoła przyjazna Wodzie".

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny z klas 3-7. Zadaniem uczestników było opracowanie otrzymanych zagadnień i na ich podstawie wykonywanie zadań konkursowych. W trakcie turnieju zawodnicy określali właściwości chemiczne i fizyczne wody, posługiwali się mapą, rozpoznawali wodę kranową, obliczali zużycie wody w życiu codziennym. Nie zabrakło także zadań plastycznych - plakat, puzzle. Uczestnicy musieli także wykazać się znajomością przysłów oraz frazeologizmów. Ostatnim zadaniem był wielki quiz. Wszystkie zadania oceniało trzyosobowe jury w składzie: pani Zofia Gałczyńska, Pani Wioletta Wolak oraz pani Anna Sęk. Po przeprowadzonym turnieju wyłoniono zwycięzców: I miejsce klasa 7b, II miejsce klasa 7a, III miejsce klasa 6a. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a klasy które reprezentowali słodką niespodziankę.

Składamy serdeczne podziękowania jury, Radzie Rodziców za słodycze, Pani Ewie Wiśniewskiej koordynatora projektu z PGW Wody Polskie
oddział w Gdańsku za przesłane upominki, a także Urzędowi Gminy, który przekazał gadżety naszym drużynom./opr. Agnieszka Szczepłocka/

Organizatorami turnieju byli: Samorząd Szkoły i nauczyciele - p.Agnieszka Szczepłocka, p.Anna Sęk, p. Julita Królicka.