,, Wolność kocham i rozumiem”

10 listopada 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Prog
dsc 0428ram artystyczny przygotowany został przez uczniów klas: IV a, IV b, VI a i VI b. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz programu obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości.