W czwartek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1972 roku.

W naszej szkole uczniowie klas 7a i 8a przygotowali uroczysty apel, w czasie którego z przymrużeniem oka porównali starania nauczycieli do zmagań olimpijskich. „Uczniowski Komitet Olimpijski” zauważył, że nauczyciele nieźle się gimnastykują, żeby przekazać uczniom wiedzę. Każdy pedagog został odznaczony przez uczniów kolorowym medalem za rozmaite osiągnięcia w różnych dziedzinach.

W trakcie gali prowadzonej przez ósmoklasistów – Julię i Dawida pięknie zaprezentował się zespół muzyczny „W drodze” pod opieką p. Agnieszki Szczepłockiej. Uczniowie zaśpiewali m.in. „Nauczmy się żyć obok siebie”, piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

Słowa uznania skierowali do wszystkich pracowników szkoły p. dyrektor Robert Słonina oraz p. Kazimierz Kiejdo, burmistrz Pieniężna. Życzenia złożyła również p. Ewa Majewska, przewodnicząca Rady Rodziców.
Na zakończenie spotkania „Jesienną piosenkę” wykonali najmłodsi – uczniowie klasy 2b, a Samorząd Szkoły obdarował wszystkich pracowników szkoły słodkim upominkiem.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali organizatorzy: p. Agnieszka Turczyk, p. Jolanta Zinko, p. Małgorzata Czaplińska, p. Joanna Golec, p. Jadwiga Pilucik.

(foto: pixabay.com)