3 marca 2017 r. uczniowiefoto 46 klas piątych i szóstej pojechali na wycieczkę do Elbląga. Na początku udali się do kina na film pt. ,,Był sobie pies”. Obejrzeli historię czworonoga, który próbuje odkryć sens życia. Obraz wzruszył większość dzieciaków do łez. Pokazał pozytywne     i negatywne strony posiadania psa.

Kolejnym punktem wycieczki była jazda na łyżwach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesną i estetyczną halę krytego lodowiska. Na co dzień w obiekcie trenują zawodnicy łyżwiarstwa figurowego, hokeja i jazdy szybkiej. Trzeba przyznać, że nasi wychowankowie świetnie poradzili sobie na lodowisku. Tylko nieliczni nie zdecydowali się na tę emocjonującą atrakcję.

Na zakończenie opiekunowie wycieczki zabrali nieco zmęczone dzieci do Mc Donald’sa. Oprócz coli i frytek największym powodzeniem cieszyła się Kanapka Drwala.

Wycieczka zakończyła się późnym popołudniem. Uczestnicy obejrzeli mądrą lekcję, skierowaną do tych, którzy marzą o posiadaniu psa. Aktywnie spędzili czas na lodowisku oraz pożywili się w swojej ulubionej restauracji.