foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej i Przedszkole Publiczne im. Stanisławy Lichodziejewskiej

   14 maja już po raz piąty odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Wodzie pod hasłem „Woda dla wszystkich”.

   Tego dnia na sali kolumnowej spotkało się 6 drużyn z klas 5-7. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o wodzie, wykonali piękne plakaty, obserwowali doświadczenia, na ich podstawie wyciągali wnioski i zapisywali swoje spostrzeżenia. Kulminacją było przemówienie nt. ,,Woda i płeć". W wypowiedziach drużyny musiały uwzględnić zagrożenia, jakie niesie za sobą brak równego dostępu do wody i zachęcić do jej oszczędzania. To wszystko działo się pod czujnym okiem jury, w skład którego weszły: pani Zofia Gałczyńska, pani Wioletta Wolak, pani Anna Sęk, które przygotowały pytania i w ostatniej konkurencji „pytania od eksperta” przejęły rolę prowadzących. Po podliczeniu punktów i ocenie prac drużyn ogłoszone zostały wyniki:

1. miejsce klasa 7a,

2. miejsce klasa 6b,

3. miejsce klasa 5b.

Gratulujemy!

Wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców oraz Wody Polskie. Dekorację wykonała pani Anna Gałan, natomiast za obsługę techniczną podczas turnieju odpowiedzialni byli Oliwier Jakuszczonek oraz Wiktor Piasecki.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy! /J Królicka, A.Szczepłocka/

galeria

2026 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved