

Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w wyjątkowym konkursie, który połączył świat wielkiej nauki z dziecięcą wyobraźnią. Wyzwanie nie było proste - uczestnicy musieli stworzyć opowiadanie i stworzyć dwie ilustracje, przenosząc sie w czasie do Torunia z epoki wielkiego astronoma. Tematem prac był... kot Mikołaja Kopernika!
Konkurs przyciągnął 148 młodych autorów, wśród których byli nas uczniowie: Jan Fuks (4a), Marlena Garbowska (4a), Beata Adamicka i Bianka Perżyło (6b - praca w duecie).
Konkurs zorganizował Warmińsko-Mazurski Kopernikański Instytut Kultury działający przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Gratulujemy!