W piątek 11 października br. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie pasowani na uczniów oraz czytelników Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.

Ubrani w piękne stroje galowe przedstawili zebranym gościom program artystyczny mówiący o tradycjach oraz świętach celebrowanych w szkole. Następnie pierwszaki przeszły krótki egzamin, którego wynik potwierdził, że są gotowe złożyć ślubowanie. Po tak ważnych słowach nastąpił moment pasowania dokonany przez dyrektora szkoły pana Roberta Słoninę.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili sekretarz Miasta i Gminy Pieniężno pan Daniel Piotrkowski, przewodniczący Rady Miejskiej pan Krzysztof Kisiel, przedstawiciel Nadleśnictwa Orneta pan Ireneusz Zalewski, dyrektor przedszkola w Pieniężnie pani Mariola Gudebska oraz ksiądz Grzegorz. Nie zapominamy także o najmłodszych – zaproszonych sześciolatkach, które wraz z wychowawczyniami przygotowały piękne upominki.

Wszystkim rodzicom i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy! /wychowawczynie: p. Anna Nisiewicz i p. Julita Królicka/