W dniu 18 listopada 2016 roku w ramach programu „ Owoce w szkole” zorganizowaliśmy „ Kolorowy Dzień Owoców i Warzyw ”.
Impreza została przygotowana w taki sposób, że udział w niej wzięli uczniowie całej szkoły.
Nie zabrakło też wsparcia rodziców. Każda z klas miała za zadanie przygotować dowolną potrawę
z owoców i warzyw a także zaprezentować się w kolorze nawiązującym do tych produktów.

W tle pojawiły się plakaty i kolorowe tablice informacyjne, dlaczego warto jeść owoce i warzywa
i dlaczego należy zrezygnować z niezdrowej żywności.

Podczas przerwy wszyscy chętni degustowali przygotowane potrawy. Amatorów nie brakowało. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Pomysłodawczyni Pielęgniarka p. Małgorzata Szatanek dziękuje za pomoc wszystkich uczniom, ich opiekunom oraz nauczycielkom A. Sęk, E. Ciechanowicz i J. Pilucik.

09.11.2016 odbył się XXI Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Pieniężnie. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny ,,Efekt’’ pod kierownictwem p. Piotra Żukowskiego, który w rywalizacji z innymi zespołami z regionu warmińskiego zajął III miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i okolicznościowy puchar! Skład zespołu: KATARZYNA KRUPKA, WERONIKA GRZEGORCZYK, NATALIA ZINKO, AMELIA KRZYSZTOŃ, AMELIA MAKUTUNOWICZ, OLIWIA KARPIŃSKA, JESSICA DAWIDOWICZ, NATALIA GRABOWSKA i ANNA RUDYK. Gratulujemy!!!

foto: MDK Pieniężno / Urząd Pieniężno.

Tekst: Piotr Żukowski

26 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie wystawę zdjęć zatytułowaną ,, Żołnierze Wyklęci”. Ekspozycja została przygotowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” ze zbiorów Delegatury IPN w Olsztynie. Uczniowie poznali sylwetki i losy tych, którzy nie złożyli broni w 1945 r. po zakończeniu okupacji niemieckiej i zdecydowali się pozostać w konspiracji. Byli to m. in. Danuta Siedzikówna ps. ,,Inka”, Witold Pilecki ps. ,,Witold”, Zygmunt Szendzielarz ps. ,,Łupaszka”. Dzieje polskich żołnierzy przybliżył dzieciom pracownik IPN , który przedstawił również w ciekawy sposób historię Polski po roku 1918.

Dnia 26 października odbył się konkurs recytatorski- POEZJA JANINY PORAZIŃSKIEJ zorganizowany przez MDK w Pieniężnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III.

Drugie miejsce w tym konkursie zdobyła uczennica kl. III B- Julia Kaszuba. Trzecie miejsce zdobyła uczennica kl. I A- Julia Ambroziak.
Wszystkim gratulujemy.

17 października 2016 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się Warmiński Konkurs Recytatorski  Poezji Warmińskiej pod patronatem Marszałka Województwa Warmińskiego G. M. Brzezina oraz Arcybiskupa Archidiecezji Warmińskiej W. Zięby. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych  i szóstej: Amelia Majewska, Iga Trukawka, Igor Onufrijuk i Tomasz Skiba. Uczestnicy  z różnych szkół recytowali wiersze o tematyce religijnej. Spośród ponad trzydziestu recytatorów  jury wyłoniło trzech laureatów. W gronie najlepszych znalazł się Tomasz Skiba- uczeń klasy V b, który zaprezentował utwór Marii  Zientary- Malewskiej. W finale konkursu, który miał miejsce 20 października, nasz reprezentant zajął trzecie miejsce. Gratulujemy Tomkowi  i życzymy dalszych sukcesów.