,,Gdyby dzisiaj żył Kopernik”

22 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Literacki ,,Gdyby dzisiaj żył Kopernik”.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań życiem i teorią wybitnego astronoma oraz zachęcenie dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej. Wpłynęły prace ze szkół z powiatu braniewskiego. W komisji jurorskiej pracowały panie: Jadwiga Pilucik, Zofia Wiśniewska i Anna Nisiewicz. Laureatami konkursu zostali: Igor Królicki, Krystian Nazar i Piotr Bagan. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Kutryb i Antonina Kowalska.
Organizatorki serdecznie dziękują sponsorowi nagród - Panu Piotrowi Dymitrukowi oraz opiekunom, którzy zachęcili uczniów do pracy twórczej. /Joanna Mokrzycka,Agnieszka Turczyk/