Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi, co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W tym dniu dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi, śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Odbyło się losowanie symboli - pierścionek zapowiadał ślub, różaniec - stan zakonny, moneta – bogactwo. Wśród wróżb andrzejkowych cieszyły się również inne wróżby, np: łupiny orzecha, mowa kwiatów, kram z marzeniami, kram z sentencjami, z kolorami, ze szpilkami itp.

Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek  23 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Mirosławy Sadżugi zaprosił wszystkich  uczniów kl. I-VII wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy. Impreza została podzielona na 2 części - dwie grupy wiekowe. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas I - III. Tu z pomocą przybyli uczniowie z klas VI – VII, którzy poprowadzili różne zabawy i wróżby. Te same osoby uatrakcyjniały również imprezę dla drugiej grupy, czyli klas IV - VII.

O oprawę muzyczną dla wszystkich uczestników zadbali chłopcy klasy VIb i VIIa: Maciej Szczepłocki, Damian Kowalski, Piotr Januszko i Radosław Jarmoła..

Serdecznie dziękujemy pani Jadwidze Pilucik, pani Małgorzacie Czaplińskiej, panu Piotrowi Żukowskiemu, panu Ireneuszowi Turczykowi oraz wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

GALERIA --->