W poniedziałek 15.05.2023 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie odwiedziły strażaków z OSP Pieniężno. Przed remizą czekały na przedszkolaków wozy strażackie , w których można było zobaczyć wykorzystywane w różnych akcjach wyposażenie, o którym opowiadali i demonstrowali prezes Miejsko-Gminny OSP pan Aleksander Popowicz, naczelnik OSP pan Marcin Pielas i druhowie Walerian Butkiewicz, Artur Kłujszo, Piotr Ołdziej i Arnosz Karpiński. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały demonstrowany sprzęt, mogły też jak prawdziwi strażacy „lać wodę” z węża strażackiego. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że w swoich szeregach mają najmłodszą strażaczkę w OSP Pieniężno Marysię Skorupa z grupy 5 latków, która w tym dniu miała urodziny i odśpiewano jej     Sto Lat. Jubilatka poczęstowała dzieci cukierkami, a pani Irena Dolatowska z pobliskiego „ Zieleniaka” ufundowała przedszkolakom lizaki.

Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, po którym w szeregi OSP chce wstąpić wielu przedszkolaków 😊.