W dniu 25.04.2023r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z wędkarzem Panem Czesławem Dudkiewiczem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego, zapoznanie ze środowiskiem wodnym w jakim przebywają ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Pan Czesław przypomniał nam, jak należy zachowywać się nad wodą. Poruszona została także tematyka ochrony wód i otaczającego nas środowiska. Aby przybliżyć dzieciom wędkarstwo zaprezentowane zostały sprzęty i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Przedszkolaki miały okazję dotknąć i zobaczyć sprzęt wędkarski: przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki i inne akcesoria potrzebne do wędkowania. Dzieci mogły się przekonać, jak wyglądają żywe przynęty. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały i podziwiały sprzęt wędkarski. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu dzieci połknęły haczyk i w przyszłości będą rozwijać swoją pasję. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pożegnały gościa gromkimi brawami i podziękowaniem w formie laurki. Na dzieci czekały słodkie upominki, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

opracowała: Mariola Gudebska