Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, a zapach piernika, choinka – to buduje wyjątkowy klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, w których brały udział dzieci wspólnie z chętnymi rodzicami. W przedświątecznym tygodniu w poszczególnych grupach sale zamieniały się w pracownie plastyczne. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi z rodziną, wzmacnianie relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości oraz rozwijanie zdolności i odczuwanie radości ze wspólnie podejmowanej aktywności. W rodzinnej atmosferze powstały pełne uroku dekoracje świąteczne, ozdoby, stroiki itp., a twórcy wykazywali wiele pomysłowości i kreatywności. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły uczestników w nastrój oczekiwania na te piękne święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość tworzenia. Ta wspólna działalność pozwoliła poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie, pomoc i często wzbogacenie w potrzebne materiały, wspaniale spędzony czas i wspólną zabawę 😊

opracowała : Teresa Dudkiewicz