W sobotę 21 maja 2022 roku w ramach obchodów XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Przedszkolu Publicznym w Pieniężnie odbył się Festyn Rodzinny z udziałem przedszkolaków, ich rodzin i zaproszonych gości m. in. przybył burmistrz Pieniężna pan Kazimierz Kiejdo i proboszcz parafii rzymskokatolickiej o. Paweł Gałła.                                    Chociaż pogoda była niesprzyjająca, aby impreza odbyła się tradycyjnie w ogrodzie, to i tak była świetna atmosfera i dobra zabawa, która sprzyjała promocji przedszkola i świetnej zabawie. Przedszkolaki w krótkich występach słowno-muzycznych zaprezentowały swoje umiejętności, składając tym samym podziękowania i życzenia dla ukochanych rodziców. Najmłodsi wraz z rodzinami uczestniczyli w różnorakich konkursach, grach, zabawach z animatorkami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, tatuaże, lepienie z kolorowych mas, malowanie na folii, wata cukrowa, skręcane balony i inne atrakcje m.in. kiełbaski z grilla i napoje zapewnione przez przedszkole i wiele słodkości i owoców dostarczonych przez rodziców. Wiele rodzin wzięło udział w konkursie wiedzy z edukacji prozdrowotnej „ Weź zdrowie rodziny w swoje ręce”, prowadzonym przez Annę Dźwiniel i Annę Rumian, w którym nagrody były sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.                                                                                    Część atrakcji dla dzieci została zorganizowana przez przedszkole, jednak Festyn nie byłby tak świetnie przygotowany bez osobistego zaangażowania wielu osób i organizacji. Szczególne podziękowania za sponsorowanie i pomoc składamy Panu Władysławowi Raubo, Antoniemu Woźnemu, Firmom RADBUD Sp.z.o.o, EXSBUD Pieniężno Sp. z.o.o, Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu oraz wielu rodzicom, którzy sponsorowali i prowadzili atrakcje m.in. panu Markowi Cieślik za watę cukrową, pani Katarzynie Perżyło za tatuaże, pani Agacie Kutryb za piękne figury z balonów. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola za sfinansowanie części atrakcji, chociaż część z nich nie mogła się odbyć ze względu na deszcz, ale zostały przełożone na późniejszy termin.

W tym dniu został też rozstrzygnięty Konkurs fotograficzny na temat „ Moja wesoła rodzinka” zorganizowany przez panią Annę Żaba. Jury w osobie pana burmistrza i dyrektora ZSP pana Roberta Słonina po wielu dyskusjach wyłoniło zwycięzców: I miejsce rodzina Julii Mazurek, II miejsce rodzina Nikosia Głowińskiego, III miejsce rodzina Miłosza i Blanki Kozak. Wyróżnienia otrzymały rodziny Otylii i Oliwki Rumian, Tymka Wołodkowicza, Alanka Rożynka, Bartka Leszczyńskiego, Kuby Janczarka, Nikosia Lachowicza, Zuzi Bieryndo, Lenki Jabłońskiej, Lilki Panasiuk i Filipka Krupa.

Bez Was wszystkich nie udałoby się zorganizować tak wspaniałej imprezy. Jesteśmy wdzięczni, że swoją obecnością zaszczyciła nas tak liczna grupa osób, które są zaangażowane w życie przedszkola. /oprac. Teresa Dudkiewicz/