W czwartek 02.12.2021r. w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych, odbył się gminny konkurs z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych pn. ,,Uzależnienia – ryzykowna gra”. Jego organizatorem był zespół ds. profilaktyki, działający przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieniężnie.

Do rywalizacji stanęła trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lechowie oraz dwie trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie. Celami konkursu było: dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających, propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, poszerzenie wiedzy na temat pozytywnego wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie, sprawność intelektualną i kondycję fizyczną, kształtowanie umiejętności rozpoznawania psychologicznych cech uzależnienia, propagowanie życia bez nałogów, zachęcanie uczniów do bycia asertywnym, rozwijanie wyobraźni plastycznej. Zmagania uczniów w 9 różnorodnych konkurencjach oceniało jury w składzie: koordynator Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – p. Jadwiga Majewska, Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – p. Lubomira Wacławska oraz Asystent Rodziny z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieniężnie – p. Maria Krzyżanowska- Masojć. Do samego końca rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygranej zadecydowała dogrywka. Ostatecznie wyniki uplasowały się następująco: I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lechowie natomiast drugie oraz trzecie miejsce drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundował Burmistrz Pieniężna – p. Kazimierz Kiejdo. Koordynatorkami konkursu były panie pedagog: Joanna Golec i Agnieszka Kuziuta.