Uczniowie klasy VIII z wychowawczynią p. Joanną Mokrzycką wzięli udział w „Narodowym Czytaniu”, które odbyło się  z inicjatywy Biblioteki Miejskiej 7 września br. w galerii "Na Dworcu” w Pieniężnie.
     Lekturą „Narodowego Czytania", które odbywa sie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. P. Lubomira Wacławska, dyrektor Miejskiej Bibiloteki przywitała zaproszonych gości i wprowadziła  w temat powieści, której obszerne fragmenty czytało 10 lektorów.  Lekturze towarzyszyły fotosy z ekranizacji dzieła.
     Na zakończenie uczestnicy wysłuchali krótkiego występu zespołu "Stokrotki".