Dni20180326 123855a 26.03.2018r. uczniowie klasy VIb i VIIa oraz grupa uczniów z klasy Va, Vb, VIa wybrała się do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na interaktywną wystawę pt. „ Nie wahaj się – baw się!”. Na początku przedstawiciel tej wystawy krótko wyjaśnił, co to jest Park Naukowo – Technologiczny, czym się zajmuje i jakie są jego cele?

Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny to kompleks 6 budynków, podzielonych na trzy funkcjonalne części: Park Technologiczny, Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii. Park Technologiczny to miejsce przeznaczone dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Inkubator Przedsiębiorczości dedykowany jest dla nowo utworzonych i innowacyjnych firm. Centrum Transferu Technologicznego to miejsce prowadzenia badań naukowych nad nowymi technologiami, ich wykorzystaniem i wdrożeniem.

Korzystając z zaproszenia i kierując się hasłem przewodnim skorzystaliśmy z 17 interaktywnych stanowisk, z których każde przy pomocy wahadeł wyjaśniało nam podstawowe prawa fizyki. Udało nam się poznać budowę zegara wahadłowego, świetnie bawiliśmy się kołyską Newtona, wprawialiśmy w ruch nieruchome postaci, staraliśmy się nie mrugnąć podczas wprowadzenia w ruch kuli i oczekiwać na jej powrót, gałką na belce rozbujać wahadło tak, aby uderzyło ono w dzwon itp. Na koniec mogliśmy skorzystać z długopisów 3D.

Następnie udaliśmy się do miejsca dla miłośników pływania, wodnego relaksu, zdrowia oraz czynnego wypoczynku, czyli Wodnego Centrum Rekreacyjno – Sportowego „AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA”.

Opiekę sprawowali: Mirosława Sadżuga, Joanna Mokrzycka, Elżbieta Ciechanowicz.