W tym roku Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy wspólnie z naszymi mamami, które czytały nam fragmenty książek. Po co? Bo to one nauczyły nas pierwszych słów i to one kiedyś nam czytały.

Dowiedzieliśmy się, jak Roszpunka uleczyła księcia, gdzie schowała się Masza, że Malwina była bardzo ciekawską dziewczynką. Zastanawialiśmy się wspólnie, czy ciotka Franka rzeczywiście była czarownicą, czy Kapturek mógł uniknąć spotkania z wilkiem oraz czy Bolek i Lolek byli dobrymi detektywami. Poznaliśmy też przygody Tomka, królika i pierwszego krokusa. Okazało się, że nasze mamy wspaniale naśladują odgłosy koni, krów i innych zwierząt czy zjawisk.

Dziękujemy za miło spędzony czas!

(opr. Julia Królicka)