Dnia 12.02.2020 roku pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie odwiedzili strażacy w pełnym ekwipunku.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób unikać zagrożeń. Wszyscy utrwalili sobie  numery alarmowe  i sytuacje, kiedy powinni ich używać. Ważną częścią spotkania był pokaz  pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy kolejno podchodzili do fantoma, by wykonać 30 trudnych ucisków. Mamy nadzieję, że nam się to udało! Uczniowie z wielką radością przymierzali ubiór strażaka i hełm, aby choć przez chwilę poczuć się bohaterem.  Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy panom: Karolowi Machnowskiemu, Danielowi Popowiczowi oraz Jakubowi Kizińskiemu. (opr.Julita Królicka)

(foto: domena publiczna)