foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi WarmińskiejLibrus Synergia - dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny Librus Synergia

Librus Synergia

Przedszkole

Przedszkole w Pieniężnie

Przedszkole Publiczne w Pieniężnie

Kontakt

Kontakt do nas.

Kontakt

Galeria

Nasza galeria fotek

Kontakt
    W czwartek 26 października 2018 roku odbyła się impreza szkolna pod hasłem: Jedz warzywa i owoce. One mają wielkie moce! Inicjatorką zabawy była pielęgniarka p. Małgorzata Szatanek. Wszystko odbyło się w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj formę”.
 
    Celem naszej zabawy było propagowanie zasad zdrowego żywienia, a więc zbilansowanej diety z udziałem warzyw i owoców. Temu służyły przygotowane tablice informacyjne i dekoracje. Każda z klas miała za zadanie przygotować jedną potrawę z wymienionych składników i ubrać się w kolor dowolnego warzywa lub owocu.
 
    Wszystkie klasy potraktowały zadanie poważnie i przygotowały: sałatkę owocową - kl. I a, jeże owocowe i szaszłyki – kl. I b, chipsy owocowe – kl. II b , sałatkę warzywną, 6 ciast i talerz owoców – kl. III a, sok pomarańczowy i pomarańcze – kl. IV a, sałatkę owocową i babeczki z borówkami – kl. IV b, ciasto bananowe, ciasto z jabłkami, babeczki owocowe – kl. V a, szaszłyki owocowe i warzywne - kl. V b, koktajl bananowy i banany w gorzkiej czekoladzie – kl. VI a, tortillę, roladki – kl. VII a, ciasto dyniowe – kl. VII b, babeczki i marchewkowe spaghetti – kl. VIII a.
 
    Szczególnie wyróżniały się tradycyjnie już klasy najmłodsze, które przygotowywały potrawy z wielkim zaangażowaniem i ubrały się solidarnie i pomysłowo. Degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ustawiła się długa kolejka chętnych, a potrawy wyglądały świeżo i smakowicie. Apetycznie zastawione stoły opróżniono błyskawicznie. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za zaangażowanie i pomoc.  /Współorganizująca Jadwiga Pilucik/

galeria

2019 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved