W czwartek 26 października 2018 roku odbyła się impreza szkolna pod hasłem: Jedz warzywa i owoce. One mają wielkie moce! Inicjatorką zabawy była pielęgniarka p. Małgorzata Szatanek. Wszystko odbyło się w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj formę”.

Celem naszej zabawy było propagowanie zasad zdrowego żywienia, a więc zbilansowanej diety z udziałem warzyw i owoców. Temu służyły przygotowane tablice informacyjne i dekoracje. Każda z klas miała za zadanie przygotować jedną potrawę z wymienionych składników i ubrać się w kolor dowolnego warzywa lub owocu.

Wszystkie klasy potraktowały zadanie poważnie i przygotowały: sałatkę owocową - kl. I a, jeże owocowe i szaszłyki – kl. I b, chipsy owocowe – kl. II b , sałatkę warzywną, 6 ciast i talerz owoców – kl. III a, sok pomarańczowy i pomarańcze – kl. IV a, sałatkę owocową i babeczki z borówkami – kl. IV b, ciasto bananowe, ciasto z jabłkami, babeczki owocowe – kl. V a, szaszłyki owocowe i warzywne - kl. V b, koktajl bananowy i banany w gorzkiej czekoladzie – kl. VI a, tortillę, roladki – kl. VII a, ciasto dyniowe – kl. VII b, babeczki i marchewkowe spaghetti – kl. VIII a.

Szczególnie wyróżniały się tradycyjnie już klasy najmłodsze, które przygotowywały potrawy z wielkim zaangażowaniem i ubrały się solidarnie i pomysłowo. Degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ustawiła się długa kolejka chętnych, a potrawy wyglądały świeżo i smakowicie. Apetycznie zastawione stoły opróżniono błyskawicznie. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za zaangażowanie i pomoc.  /Współorganizująca Jadwiga Pilucik/