Oliwia Gulbicka, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej została laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego  pt. „Dom rodzinny ostoją Ojczyzny” zorganizowanego w ramach obchodów XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
    Na konkurs wpłynęło 180 prac w czterech kategoriach: wspomnienia (świadectwa), listy, wiersze i inne. Wśród uczestników byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli. „Na co dzień nie widać, że jesteśmy Polakami. Zmienia się wszystko w wyjątkowych chwilach” – napisała Oliwia. Nagrodzona praca powstała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Joanny Mokrzyckiej.
      Nagrodę z rąk p. Artura Chojeckiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego uczennica otrzymała w czasie uroczystej gali, która odbyła się 26 października br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Radą ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

2018 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved