Dzisiaj, 17. Października 2018 r. odbyła się próbna ewakuacja budynku Szkoły Podstawowej w Pieniężnie. W ewakuacji brała udział jednostka OSP w Pieniężnie. Nad całością ewakuacji połączonej z ćwiczeniami strażaków czuwał zastępca PSP w Braniewie, mł. bryg. Wojciech Jaroszek. Jednostką z Pieniężna dowodził pan Aleksander Popowicz.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 11.00, kiedy nastąpiło zawiadomienie o zadymieniu w obiekcie szkoły. Natychmiast ewakuowano uczniów i do działania przystąpili strażacy, którzy sprawdzili obiekt. Po zakończeniu ewakuacji nastąpiło spotkanie strażaków z uczniami i pracownikami szkoły.

Jednostka OSP Pieniężno zademonstrowała możliwości techniczne swojego nowego a jednocześnie najnowocześniejszego wozu strażackiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wóz od wewnątrz i porozmawiać ze strażakami.

Wszyscy serdecznie dziękujemy naszym strażakom za pokaz swoich umiejętności i współpracę z naszą szkołą.

Galeria --->