Ponad 90 uczniów z klas 5-7 wzięło udział w akcji Sprzątanie dla Polski w ramach programu Aktywni błękitni - Szkołą Przyjazna Wodzie.

W środę 26 kwietnia ruszyliśmy w kierunku Rezerwatu Doliny Rzeki Wałszy. Podzieliliśmy sie na dwie duże grupy. W sumie zebraliśmy 20 wielkich worków śmieci, wśród których dominowały plastik i szkło. Mijaliśmy smutne miejsca zaśmieconych zakątków wejścia do naszego budzącego sie do życia rezerwatu. Młodzieży nie brakowało jednak energii  w porządkowaniu lasu i okolic rzeki. Odpoczęliśmy dopiero za "zielonym mostkiem" przy ognisku, na którym upiekliśmy wyjatkowo smaczne kiełbaski.

Podziękowania kierujemy do: pana leśniczego Ireneusza Zalewskiego (przygotowanie ogniska), Spółdzielni Socjalnej Sąsiedzi i pana Mateusza Sobiueszczuka ( pomoc w segregowaniu), pana dyrektora Roberta Słoniny (organizacja posiłku), SamorząduSzkoły (woda pitna).

Koordynatorami akcji byli:Samorząd Szkoły, A.Szczepłocka, A.Sęk.

galeria 2 (foto: Małgorzata Orlicka 6a)