We wtorek 18 kwietnia  uczniowie klas I-III  uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Recytatorskim wierszy matki i córki - Danuty Wawiłow i Natalii Usenko.
Pragniemy już od najmłodszych lat popularyzować wśród uczniów naszej szkoły twórczość poetów polskich, rozwijać dziecięcą wyobraźnię oraz zdolności recytatorskie.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I – III . Konkurs oceniało jury w składzie:

pani Wanda Kuca - pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych,
pani Iwona Kaźmierczak - kierownik Biblioteki Miejskiej w Pieniężnie,
pani Jagoda Pilucik - nauczyciel bibliotekarz.

Interpretacje wybranych utworów oraz wysoki poziom recytacji zostały nagrodzone następującymi miejscami:

I miejsce – Weronika Grodź kl .I b
II miejsce – Alicja Kubaj kl. I c
III miejsce – Krzysztof Tyczyna kl. Ic
wyróżnienie: Dominika Bujnowska, kl. I b, Aleksander Murawski kl. I b

I miejsce -Joanna Choczyńska kl. II b
II miejsce – Izabela Ostrowska kl. II b
III miejsce – Laura Słodkiewicz kl .II b

I miejsce – Gabriela Ryniec kl. III a
II miejsce – Hanna Kozłowska kl.III a
III miejsce – Amelia Ślepokura kl.III a
wyróżnienie: Kaja Derkowska kl. III b

Konkurs uświetnił występ zespopołu muzycznego ,,W drodze", któy wykonał wiersz D.Wawiłow ,,Szybko'' w aranżacji zespołu "Arfik".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców. /organizatorzy konkursu: Monika Trukawka, Agnieszka Zawiszewska/