31.03.2023r. uczniowie klas uczestniczyli w IX Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym i Literackim CE LECTURA.

Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa, motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat literatury, rozwijanie twórczości plastycznej i pisarskiej wśród uczniów, wyszukiwanie talentów, umożliwienie zewnętrznej oceny wiedzy uczniów.

Konkurs składał się z 3 kategorii do wyboru dla uczestników.

Test wiedzy - wskazane lektury kl.IV -VI
Praca literacka - opowiadanie
Praca plastyczna - ilustracja do lektury

W naszej szkole test wiedzy pisali uczniowie:
Maja Bugajska - kl.VIA
Szymon Hałeła - kl.VIA
Bartosz Kwiatek - kl.VIA
Oskar Trzebiński - kl.VIB
Hubert Wanek - kl.VIA

Pracę literacką napisała uczennica kl.VIA Małgorzata Orlicka - Rewers.
Pracę plastyczną do lektur: ,,Opowieści z Narnii" i ,,Akademia pana Kleksa" podjęły uczennice: Julia Bądkowska - kl.VIB, Lena Bieryndo - kl.VIB, Iga Szczawińska - kl. VIA.
W konkursie uczestniczyło 9 uczniów, a koordynatorem była pani Anna Maczuga.