Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zaprasza do udziału w Konkursie Powiatowym- Legendy Warmii, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Pieniężnie. Zgłoszenia prosimy przesyłać do końca marca 2018 r.

Cele konkursu:

1. Popularyzacja czytelnictwa.
  2. Kształcenie umiejętności krasomówczych.
  3. Nauka sztuki publicznych wystąpień.
  4. Poszerzanie znajomości kultury i tradycji Warmii.
  5. Integrowanie środowiska lokalnego.

Regulamin konkursu:

1. Do udziału zaproszeni są uczniowie klas 4- 7( max. po dwie osoby z każdego poziomu).
  2. Chętni wysyłają zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w którym należy podać imię, nazwisko, szkołę i klasę.
  3. Uczestnik powinien przygotować samodzielne wystąpienie- zaprezentowanie wybranej legendy Warmii ( trwające do 5 minut).
  4. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymają nagrody książkowe.
  5. Ocenie podlegać będą: wybór legendy, sposób interpretacji, konsekwencja w prowadzeniu tekstu, sposób mówienia ( wyrazistość, poprawność artykulacyjna, słyszalność, tempo, rytm wypowiedzi, przekaz emocji, opanowanie tremy), słownictwo i sprawność w budowaniu zdań złożonych.