W środę 21 września klasy 8B, 7A i 7B udały się do elbląskiego kina na film  pt. ,,Orlęta.Grodno39'', który opowiada o sowieckiej agresji na Polskę.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek szkoły, do którego chodzi 12-letni Leon, zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania. 17 września 1939 roku Armia Czerwona wkracza do Polski. Obrońcy Grodna rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę.

Film wzbudził wiele emocji. Mogliśmy z bliska zobaczyć beznadziejną sytuację Polaków w tamtych czasach. Film wywarł wpływ na uczniów z uwagi na teraźniejszą sytuację na Ukrainie. Nigdy więcej wojny!  /Martyna 8B/