Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 r. przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jako pierwsza w Europie.  Na jej podstawie przyjęto trójpodział władzy: prawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Zniesiono liberum veto, konfederację i wolną elekcję.

Podczas II wojny światowej zostało zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich. Zakazane było również w PRL. Od 1990 r. 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

W związku ze świetem 3 Maja w holu pojawiły się piękne tablice informacyjne opracowane przez p. Jadwigę Pilucik. Uczniowie klas I-III przygotowali biało-czerwone dekoracje w swoich salach klasowych. Klasy starsze miały za zadanie stworzyć plakaty:

- klasy IV - V przygotowały plakaty na temat Święta Flagi
- klasy VI - VIII - na temat Konstytucja 3 Maja 1

Plakaty i gazetki klasowe będą liczone do konkursu  Klasa Roku. Wyniki wkrótce.

Organizatorami wydarzeń w szkole są p. Anna Maczuga, p. Joanna Mokrzycka, p. J. Pilucik, p. A. Karwecka.